Aktualności i wydarzenia
Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Szanowni Państwo,
z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 90 lat zmarł Pan Włodzimierz Hausner - Zastępca Sekretarza Generalnego FSNT-NOT (1999-2009), Dyrektor Centrum Innowacji NOT (2005-2011), Doradca Prezes FSNT-NOT (2012-2026), Członek Towarzystwa Kultury i Historii Techniki.
Poniżej przesyłamy informację o pogrzebie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 27 stycznia br. o godz. 12.00 w Kaplicy na
Cmentarzu Podgórskim w Krakowie ul. Wapienna 13.
Rodzinie Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Cześć Jego pamięci!
❗ Początek Nowego Roku, to dobry czas na podsumowanie tego co działo się w roku ubiegłym ❗
Nasze podsumowanie chcielibyśmy przedstawić w trochę innej formie – technicznej / budowlanej, gdyż w końcu jesteśmy ściśle związani z budownictwem ❕ ❗ ❕ ❗
Ale od początku:
#Decyzyjność – to podobno najważniejsza cecha kierownika budowy – wszyscy dobrze wiemy, że nawet zła decyzja jest lepsza od braku podjęcia decyzji.
#Chęć_zmian_wymaga_podejmowania_decyzji – nie zawsze łatwych i przyjemnych, ale jeżeli nie podejmiemy się realizacji postawionych sobie celów, to skąd będziemy wiedzieli, że była to dobra lub zła decyzja ?
Na początku 2025 roku zadaliśmy sobie to samo pytanie.
❗ Jeden rok wyzwań, nowych doświadczeń, ciężkiej pracy i wyrzeczeń, żeby dziś powiedzieć: BYŁO WARTO ❗
Z radością i dumą możemy powiedzieć, że zrealizowaliśmy cele, które na początku 2025 roku wydawały się odległe niczym pozwolenie na użytkowanie w dniu wbicia pierwszej symbolicznej łopaty na placu budowy
PZITB to nie tylko konferencje, konkursy, zebrania i tabelki w excelu – to przede wszystkim ❕ ❗ LUDZIE – NASI CZŁONKOWIE ❕ ❗, którzy tworzą Nasze Stowarzyszenie i są obecni we wszystkich aspektach Naszych działań.
Dziękujemy wszystkim NASZYM CZŁONKOM I SYMPATYKOM, że byliście z nami cały 2025 r.!
Zachęcamy Was do dalszego obserwowania Naszych działań i obiecujemy, że nie zawiedziecie się ❕ ❗
Szanowne Koleżanki oraz Szanowni Koledzy - członkowie PZITB Oddział w Łodzi,
Szanowni sympatycy i obserwatorzy,
W imieniu Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej chcielibyśmy Państwa poinformować, a zarazem prosić o dalszą promocję nowego kierunku:
"BIM - modelowanie i koordynacja"
Technologia BIM, nowoczesne modelowanie oraz zarządzanie i integracja pomiędzy budową a projektem są już powszechnie stosowane w obecnym budownictwie, a więc zachodzi potrzeba kształcenia inżynierów w tych aspektach.
Politechnika Łódzka i Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska wychodząc na przeciw tym potrzebom uruchamia nowy kierunek "BIM - modelowanie i koordynacja", a My zapraszamy do aplikowania oraz promowania tego kierunku wśród własnych społeczności.
! UWAGA - REKRUTACJA NA STUDIA RUSZA JUŻ 10 LUTEGO 2026 R. !
Pełen opis kierunku dostępny na stronie internetowej:
Szczegóły rekrutacji dostępne w linku poniżej:

Szczegóły oraz dodatkowe informacje znajdują się w komunikacie (powyżej) i na stronie Wydziału BAIŚ:
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chcielibyśmy życzyć przede wszystkim zdrowia i czasu spędzonego w rodzinnym gronie, a Nowy Rok niech przyniesie mnóstwa spokoju i radości !!!!

Z najlepszymi życzeniami,
Zarząd Oddziału i Pracownicy Oddziału Łódzkiego PZITB





